Пропадна част от локалното платно на бул. “Цариградско шосе“ откъм Окръжна болница.Това

...
Пропадна част от локалното платно на бул. “Цариградско шосе“ откъм Окръжна болница.Това
Коментари Харесай

Пропадна част от локалното платно на бул. “Цариградско шосе“ откъм Окръжна болница

Пропадна част от локалното платно на бул. “Цариградско шосе “ откъм Окръжна болница.

Това оповестиха от пресцентъра на Столичната община.

Взети са ограничения за възобновяване на терена в локалното на бул. “Цариградско шосе “, секторът ще бъде укрепен и пътното платно асфалтирано. 

На място незабавно са изпратени спешни екипи от дирекцията „ Аварийна помощ и предварителна защита “. Мястото е обезопасено. Временно е спряно придвижването в локала от ул. " Владимир Пашов " - 50 м в посока кръстовището на " 4-ти километър ", градският превоз се пропуща, осведомиха още от общинската администрация. 

Според информацията най-вероятната причина за пропадането е съществуването на слаби насипни почви и понижено налягане в забойната камера на тунелопробивната машина. На място са изпратени инженери от направление " Обществено строителство " на Столичната община, както и от „ Метрополитен “, защото в региона се построява тунел на метрото.  

През февруари започна построяването на тунела от 6 км за разширението на третата линия на метрото през " Слатина ". Линията е с шест станции и ще стартира от Военната академия през кварталите " Гео Милев " и " Слатина ", ще стига до " Арена 8888 София ", " София тех парк " и бул. " Цариградско шосе " в посока към метростанцията до зала " Арена 8888 София " и " София тех парк ".
Още по тематаПодкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и през днешния ден, с цел да научите новините от България и света, и да прочетете настоящи разбори и мнения от „ Клуб Z “. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме потребност от вашата поддръжка, с цел да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 страни на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на същинска, самостоятелна и качествена публицистика. Вие можете да допринесете за нашия блян към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият гарант на наличие да сте вие – читателите.
Източник: clubz.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР